19 Aralık 2007 Çarşamba

Nuh'un gemisinde tek başına gibi...

Barış Manço, Kara Sevda'nın sözlerini yazarken acaba kimse ona dedi mi, ya da kendi düşündü mü "Ulan eksi 40 derecede su olmaz, olsa olsa o buz olur" diye? Eğer düşündüyse o dizelerin altında aslında farklı bir anlam mı var? Nasıl yorumlamak gerekiyor?

7 yorum:

 1. "Fahrenheit'tır o" diye cevap verecek arkadaşlara (O kendini biliyor), "Hadi canım, hadi..." diyoruz şimdiden...

  YanıtlaSil
 2. benim gözümde hep hani üstü buz tutmuş da altında yüzülen deniz kıvamında bişe canlamıştı. eskimolar delik açıp buzda balık tutar ya o hesap.

  YanıtlaSil
 3. Aha bak, o olabilir... "Senin aşkın için kutuplara bile giderim" gibi bir altmetin de mevcut hem orada (:

  YanıtlaSil
 4. Ya o değil de ben kendimi tutamayarak dün konuşmuş olmamıza rağmen söylemek istiyorum: "Fahrenheit'dır o"
  :)
  Öte yandan Fahrenheit'da bile -40 derece, -40 derece Celcius ile aynı sıcaklık :) Hatta üşenmedim, baktım hiç bir temperature ölçüm biriminde -40 derece kurtarmıyor bu durumu :D O su donar arkadaş :) :)
  Ama İpek iyi demiş bak...

  YanıtlaSil
 5. ben onu işin kolayına kaçıp, "lafın gelişi söylüyordur herhalde" diye düşünmüştüm..pek bi yüzeysel gördüm kendimi..

  YanıtlaSil
 6. öküzsün işte :P bir de kalkmış aşkın ve aşıkların dostu diyorsun, daha bu göndermeleri bile anlamamışken :P

  ayrıca sevgili Sadun, "temperature ölçüm birimi" ne lan? biz "sıcaklık" diyoruz ona burada... biz burada yabancıları sevmeyiz dostum...

  YanıtlaSil
 7. Genç okurum,

  Uzunupuzun yazımı üşenmeden okuyup, yine aynı üşenmezlikle bir güzel de yorum yapman takdire şayan bir hareket; öncelikle teşekkür ederim.

  Eleştirilerine gelince; 73'ün metro dolayısıyla bir aktarma noktası olduğunu ve profilinin sadece Yenibosna semtiyle sınırlanamayacağını, 'yazıyı yayınla' butonuna bastıktan sonra acıyla fark ettim. Ancak değiştirme ya da ekleme yapacak gücü kendimde bulamadım. Blogum da pek kimse tarafından bilinmediği için, yazımın boşlukta kaybolacağını düşünerek kendimi ataletin kollarına bıraktım.

  Utandırdınız, uyandırdınız beni. Eleştirilerinizde haklı olduğunuzu kabul eder, alakanıza da teşekkürü borç bilirim.

  [Bu arada "-40 derecede soğuk su olmaz kardeşim buz olur" şeklindeki itirazlarınıza da "aaa hiç düşünmemiştim" diye cevap vermek isterim. Evet, yüzeyselim]

  YanıtlaSil